JUDOTréninky

Vánoční trénink s rodiči

Ve středu 13.12. jsme uspořádali trochu netradiční vánoční trénink v našem oddíle. Vždy na konci roku hrajeme hry, letos jsme místo toho uspořádali společný trénink dětí a rodičů! Celkem se k nám připojilo 18 rodičů a se svými judisty si vyzkoušeli, jak vypadá takový trénink juda.

Nejprve jsme se přivítali v nástupu, všechny děti podpořily odvážné rodiče velkým potleskem a trénink mohl začít. Po nástupu jsme se zahřáli se švihadly, pak následoval lehký strečink, během kterého jsme trošku vychladli a tak jsme se znovu zahřáli tentokrát hrou – vybíjenou! A jak jsme očekávali – všichni se vrhli na dospěláky! Rodiče a trenéři to měli proti 40 dětem trochu složitější. Po vybíjené následovala gymnastika – pár kotrmelců, hvězdy, rondaty i přemety tam všichni házeli jako by se nechumelilo.

Po přestávce pak dostali děti účastnících se rodičů úkol – zahrát si na trenéry a naučit své rodiče pády. Ushiro Ukemi jako první, Yoko Ukemi a kdo chtěl, mohl si zkusit i Mae Ukemi… Překvapilo nás, že i Mae Ukemi si zkusili všichni a z pohledu trenérů musíme rodiče pochválit! Na první trénink juda a takové krásné pády – to se jen tak nevidí 😃

Po pádech jsme si vyzkoušeli společně Osaekomi Waza – techniky držení, konkrétně Hon Kesa Katame a Mune Katame – opět velmi úspěšně, ač to nikdo z dětí nedal svým rodičům zadarmo a sami rodiče se nám svěřili, že je překvapilo, jak těžce se jim z držení dostávalo a že se někteří z držení svých dětí ani neuvolnili. Poslední z Juda byly hody, a aby to tolik nebolelo, tak jsme se házeli do duchen. Tuhle část si myslíme děti užily nejvíce, protože měli možnost svým rodičům ukázat zač je toho loket! A neskončilo to jen u opatrného O Soto Otoshi, ale některé děti zatočili hlavy svým rodičům i hodem O Goshi!

Na závěr odměna za suprový trénink – hra na mrazíka – a mrazíci byli rodičové 😃

Skládáme velkou poklonu a děkujeme všem odvážným rodičům, kteří se nebáli přidat na dnešní trénink a připojit se ke svým dětem, kterým tím udělali obrovskou radost (jak je vidět i na fotkách). Myslíme si, že jsme si to všichni užili naplno – jak rodiče, tak hlavně i děti, které vypadaly na konci tréninku opravdu spokojeně 😃 A velké poděkování patří také trenérům, kteří si připravili pro tento den trochu jiný program a rodiče společně s dětmi provedli celým tréninkem.

Rádi trénink někdy zopakujeme, třeba se připojí i někdo další… 😃


Zkusili jsme pro vás natočit i pár krátkých videí


Jakub Nemček

Trenér oddílu 15.ZŠ Most - oddíl Judo, z.s. Administrátor webu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *